VÁZLATKÉSZÍTÉSI TECHNIKÁK

A legelterjedtebb jegyzetelési technika, amikor egymáshoz kapcsolódó, rövid, tömör mondatok formájában, folyamatos szövegben foglaljuk össze a tananyag lényegét.

Ezt főleg azok a tanulók alkalmazzák, akiknek nincs meg a megfelelő szókincsük az adott témához, vagy nem elég magabiztosak – nem bíznak abban, hogy a rövidebb vázlat alapján képesek lesznek felidézni a kijegyzetelt tananyagot.

A hatékony tanulás megvalósításához a cél az, hogy mindenki képes legyen a számára leginkább használható / érthető / memorizálható vázlat elkészítésére.

Sokféle vázlatkészítési technika létezik, melyeket érdemes kipróbálni, mielőtt eldöntjük, hogy melyik a megfelelő a saját gondolkodási szintünkhöz, a tanulási célunkhoz és a tananyaghoz.

A tanulás-módszertani tréning és tanulás-módszertani tanácsadás során a tanulók megismernek néhány olyan vázlatkészítési technikát, melyek az egyszerű vázlathoz képest a gondolatok, kulcsszavak vagy fogalmak kapcsolatának, párhuzamának, hierarchiájának feltüntetését is szolgálják. Ilyenek például a fogalomtáblázat, gondolattérkép / elmetérkép, fürtábra, kettéosztott napló, stb... vázlatkészítési technikák.

Hasznos tippek

PROFI ÓRAI JEGYZETKÉSZÍTÉS

PROFI ÓRAI JEGYZETKÉSZÍTÉS

Hogyan készíthetsz profi, használható jegyzeteket az órán?

TANULÁSI TERVEK

TANULÁSI TERVEK

Mostantól tényleg minden nap tanulok x órát! Így kezdődik, ...... és mi lesz belőle?

TANULÁSI CÉLOK

TANULÁSI CÉLOK

Fontos tanulási motiváció lehet a kitűzött célod elérése.

Iratkozzon fel hírlevelünkre…